2021/04/15
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۶ فروردين
درخواست برای

درخواست برای "تروریستی" خواندن حزب عمر البشیر

کمیته مقابله با فساد و استرداد اموال عمومی دولت سودان خواستار برخورد با حزب رئیس جمهوری سابق این کشور به عنوان یک گروه تروریستی شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک عربی، "صلاح مناع"، عضو کمیته مبارزه با فساد و استرداد اموال عمومی در سخنانی خواستار تعامل با حزب "کنگره ملی" حزب عمر البشیر به عنوان یک گروه تروریستی شد.

وی همچنین تهدید به محاکمه برخی از اعضای حزب عمر البشیر کرد که علیه دولت تظاهرات می‌کنند.

مناع در ادامه نارضایتی خود را نسبت به مسدود کردن یک جاده در ایالت "نهر النیل" در شمال سودان توسط حامیان حزب کنگره ملی اعلام کرد و گفت: مسدود کردن این راه توسط حامیان حزب البشیر "جنگ علیه کشور" به شمار می‌رود و ما اقدامات لازم را علیه عاملان این اقدام انجام خواهیم داد.

در همین حال، وجدی صالح، عضو کمیته مبارزه با فساد و استرداد اموال عمومی یکشنبه از انحلال ۱۳۱ سازمان و انجمن خیریه و مصادره پروژه‌های وابسته به رژیم سابق این کشور خبر داد.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: این اقدام با استناد به قانون استرداد اموال عمومی در سال ۲۰۱۹ و همچنین متمم این قانون در سال ۲۰۲۰ صورت گرفته است.

وجدی صالح افزود: انجمن های منحل شده وابسته به شخصیت های رژیم سابق هستند و به نفع افراد ذی نفوذی ثبت شده بودند که فعالیت های خلاف قانون انجام می دادند.

عمر البشیر در پی اعتراضات گسترده مردمی در سال ۲۰۱۹ و سقوط دولتش زندانی شد و آخرین بار ۱۷ نوامبر در جلسه محاکمه در دادگاه دیده شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.