افشاگری سیاسی از انتخابات آمریکا در «به اضافه مستند»

برنامه تلویزیونی به اضافه مستند، مستند «هک بزرگ» را پخش کرده و به رسوایی بزرگ شرکت آمریکایی در انتخابات سال 2016 می‌پردازد

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، بیستمین قسمت از فصل چهارم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «هک بزرگ» ( The Great Hack ) به کارگردانی کریم آمر و جیحان نجیم روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

مستند مهیج «هک بزرگ» درباره‌ رسوایی بزرگ کمبریج آنالیتیکا در انتخابات ایالات متحده و مبارزات انتخاباتی برگزیت در سال 2016 تمرکز دارد و از ابعاد مختلفی به بررسی و ارزیابی این رسوایی می‌پردازد. این مستند محصول 2019 در آمریکا است.

«کمبریج آنالیتیکا» یک شرکت داده‌کاوی و تحلیل محتوا در آمریکا است که به فعالان سیاسی مشاوره می‌دهد. این شرکت در کازار انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 به دونالد ترامپ مشاوره می‌داد اما انتشار اسنادی از داده های خصوصی مردم رسوایی بزرگی را برای این شرکت رقم زد.

در این قسمت و پس از پخش مستند، میز کارشناسی برنامه با حضور حسین شمقدری و سیدعلی سیدان برگزار می‌شود و ابعاد مختلفی از سرقت داده‌ها توسط ایالات متحده مورد بررسی قرار می‌گیرد. این قسمت از برنامه «به اضافه مستند» روز سه‌شنبه 26 اسفند ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 27 اسفند ساعت ۹ و جمعه 29 اسفند ساعت ۱۴ است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه‌کنندگی یاسر فریادرس با آیتم‌های مختلف سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

ارسال نظر